Medlemsinloggning:
Användarnamn
Lösenord
Junior Masters Stockholm
År U23      
2015 William Svensson
Domino
       
  U23 Junior Ungdom Flickor Rekrytering 
2014 Christoffer Jakobsson
Team Pergamon
Leo Greverius
Sundbyberg
Pontus Falkhäll
BK Örnen
Lisa Björklund
Team X-Calibur
Tim Göransson
BK Triss 
U23 Junior Ungdom Flickor  
2013 Anton Elofsson Team Pergamon Max Andersson Vimmerby Benjamin Jonsson
Team Clan
Nathalie Madsen BK Högland  
2012 Niclas Lindholm
AIK
Anton Borg
Tollarps BK
Filip Wilhelmsson
BK Force
Mimmi Persson
Team X-Calibur
 
2011 Robert Kaneby
BK Stallis
Rasmus Hagelberg
Olofströms BS
Filip Wilhelmsson
BK Force
Helena Ericson
Sundbyberg
 
2010 Joachim Karlson
Brutus Club
Markus Jansson
Jösse
Pontus Andersson
Team Clan
Mimmi Persson
Högland
 
  U23 Junior Ungdom Flickor Hcp
2009 Andreas Wester
BK Accic
Mattias  Jansson
Jösse
Anton Elofsson
BK Wik
Ida Håkansson
Trossö
Oskar Ågren
Tingsryd
  U23 Junior Ungdom Open  
2008 Caroline Jonsson
BK Eva Sthlm
Jakob Carlsson
Team Gamleby
Filip Jansson
Team Clan
Johan Eriksson
Umeå IK
 
2007 Andreas Andersson
Domino
Rebecka Larsen
X-Calibur
Kim Bolleby
Pergamon
Sebastian Gustavsson
Örnen
 
  U23 Junior Ungdom Knatte  
2006 Joakim Nielsen-Andersson
Pergamon
James Gruffman
Mariestad
Linus Carlé
BK Stjerne
Jonas Eriksson
Bollnäs
 
2005 Mariana Kiiskinen
LDF Zorita
Sophia Bergvall
Biet-Finess
Caroline Jonsson
Trippel XXX
Rasmus Hagelberg
Olofström
 
2004 Dennis Carletun Klebom
Trol
Sophia Bergvall
Biet-Finess
Johan Sörensen
Brio
Emelie Roth
BK Flickers
 
2003 Dennis Eklund
BK Amiki
Daniel Nordström Green
Tegner
Pontus Halvarsson
Grabbers
Robin Svärd
Östhammars BS
 
  U23 Junior Ungdom    
2002 Jens Sjöbohm
Forsheda
Dennis Ohlsson
Grabbers
Pontus Svensson
Cahoot
   
2001 Sami Pihlström
Stureby
Stefan Jansson
Wege
Dennis Ohlsson
Grabbers
   
2000 Erik Andersin
Stureby
Jonas Sjögren
BK Bågen
Mikael Kanold
Sundbyberg
   
1999 Jörgen Gjörl
Stureby
Jessica Håkansson
Tuve Tjejerna
Veronika Lantto
BK Högland
   
  U23 Junior Ungdom (12 år)    
1998 Roger Öberg
Umeå IK
Wilhelm Rejnus
Umeå IK
Mikael Jäine
BK Rainbow
   
1997 Tobias Karlsson
LBK Hudik
Mattias Ryrlén
Vänersborg
Oskar Johansson
Hemi
   
1996 Sverker Lindström
Degerfors
Daniel Magnusson
LBK Hudik
Jimmy Bengtsson
Tureberg
   
1995 Anders Johansson
Kaskad
Peter Nymark
Sundbyberg
Cecilia Modh
Garda IK
   
1994 Jonas Eriksson
Lysekil-Storm
Henrik Johansson
Crux
Niklas Wallgren
Örta
   
1993 Joakim Engström
IK Pärlan
Henrik Eriksson
Team HotShot
Pelle Gustavsson
Sigma
   
1992 Stefan Dew
Falköping
Magnus Fagerqvist
Gimonäs
Johan Söderholm
Sigma
   
1991 Thomas Hjärpe
Motala
Magnus Eklöv
Zodiac
Roger Öberg
IFK Umeå
   
1990 Urban Karlsson
Kaskad
Stefan Dew
Wik
Fredrik Fogelberg
Labbås
   
1989 Mikael Gummesson
Stureby
Thomas Åhlén
Sollentuna
Christian Flodin
Borås
   
1988 Johnny Jönsson
Degerfors
Jörgen Kriegholm
RAA
Marie Persson
Kings Pin
   
1987 Niclas Nedermo
Sigma
Rickard Nylén
Nobel
Jim Jäderdahl
Göta
   
1986 Petri Kuusisto
Amiki
Jarko Riihoja
Runby
Tommy Wendel
Stureby
   
1985 Anders Pettersson
Espri
Jarko Riihoja
Runby
Eva Tholf
IFK Täby
   
1984   Johan Schöneich
BK Jakob
  En klass ?  
1983          
1982          
  Klass I (19år) Klass II (15år)      
1981 Carina Tuneld
BK Jakob
Elisabeth Gustavsson
BK Hajen
     
1980 Tomas Hallberg
BK Örnen
Stefan Falkhäll
BK Örnen
     

 


Copyright (c) 2011 Stureby BK.

Guldsponsorer

 

 

 

 

 

 

Ica Supermarket

 

 

EM möbler Visby